Beşiktaş’tan Bosna’ya kardeşlik köprüsü...

Beşiktaş Belediyesi, son yılların en büyük sel felaketiyle sarsılan Bosna Hersek'e yardım elini uzattı. Yiyecekten, giyeceğe birçok acil yardım malzemesinden oluşan 600 bin TL değerindeki 3 tırdan 2'si Bosna Hersek'in Tuzla bölgesine gönderildi. Yardım malzemesi taşıyan tırlar, Beşiktaş Meydanı'ndan Bosna Hersek'e hareket etti.

Son yüzyılın en büyük sel felaketinin yaşandığı Bosna Hersek'te yüz binlerce kişi evlerinden oldu. Uluslararası yardım çağrısında bulunan Bosna'ya Beşiktaş Belediyesi de el uzattı. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Beşiktaş İlçe Başkanı Şerif İlker Uygun ve beraberindeki heyet ile birlikte Bosna-Hersek'e giderek, incelemelerde bulundu.

Belediye olarak Tuzla'ya 3 tır insani yardım malzemesi gönderen Başkan Hazinedar, selin vurduğu yerleşim yerlerinden biri olan Obodniça Köyü'ne de ziyarette bulundu. Murat Hazinedar'a burada Bosna Hersek Dışişleri Bakanı Zlatko Lagumdzija, Tuzla Belediye Başkanı Jasmin İmamoviç ve beraberindekiler eşlik etti.